Pwire Sıkca Sorulan SorularKısaca Pwire; elektrik projeleri için özelleştirilmiş nesnelere sahip, içerisinde yönetmeliklere dayalı kontrolleri barındıran, elektrik tesisatı çizimi için birçok kolaylık sağlanmış, tamamıyla yerli ve milli olan bir cad programıdır. Bunun yanında Pwire sistemi ile projelerinizi yerinizden kalkmadan dijital ortamda dağıtım şirketine gönderip dijital onayını alabilirsiniz. Aynı zamanda Pwire size dijital arşiv ortamı da sağlamaktadır.


Ana sayfadaki ücretsiz indirmeyi tıklayın. Ekranda açılan sayfada ki "Dönüştürücü Programı İndir" butonuna basıp indirin. Daha sonra "Pwire" programını butonuna basarak açılan formu doldurun. Daha sonra yazdığınız mail adresine gönderilen linki tıklayarak programı indirin.


Pwire cad programı, Pwire üyeleri için ücretsizdir. Detaylı bilgi için, iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Pwire eğitim videolarına youtube üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemiz içerisinde “Kullanım Bilgileri” başlığı altında “Nasıl Kullanılır” sayfasından eğitim videolarımızı izleyebilir ya da pdf formatındaki Kullanım Rehberini okuyabilirsiniz. Diğer soru ve sorunlarınız için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Anasayfamızdaki “Üye Ol” botununa tıklayarak karşınıza gelen formu doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında belirttiğiniz mail adresinize doğrulama linki gelecektir. Mail adresinize gelen bu link ile açılan formda bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak kaydınızı tamamlayınız. Kaydı tamamladığınızda hesabınız tarafımızca aktifleştirilerek size kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecektir. Bu kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak Pwire ile rahatça proje gönderebilirsiniz.


Tüm projelerinizin son durumunu PwirePortal’a kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak rahatça takip edebilirsiniz. Portala; sitenin sağ üst köşesindeki “Portala Giriş” linkini tıklayarak ya da “www.portal.pwire.com.tr” adresinden ulaşabilirsiniz.


Evet. Pwire ile dilerseniz mimardan gelen dwg dosyasını açıp o dosya üzerinden çalışmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz de (mimarisi olmayan yapılar için) kendiniz yeni bir mimari oluşturabilirisiniz. Pwire bir cad programı olduğu için diğer cad programlarında yaptığınız işlemleri Pwire ile de yapabilirsiniz.9)Text'i düzenlerken yazının arasına girmek için aşağıdaki TextString kısmından düzenleyebiliriz.Text ile açıklama düzenlerken aşağıdaki gibi elektrik kısmına gelip sağ üst köşedeki açıklamadan yazarak da düzenleyebiliriz.


Panolardan biri kat tanımlamasının dışında kalmış olabilir. 


Otomatik hesap yapılmamış olabilir, tekrar otomatik hesap yapıldığında hata düzelecektir.


Tadilat projesinde eski gücü değiştirmek için değiştirmek istediğimiz panonun üzerine çift  tıklamak gerekiyor.


Anteti silip yeniden antet koyabilirsiniz.

Yada proje çizimi alanı dışında başka bir yerde çizim olabilir kontrol edebilirsiniz.


Cari işlemler kısmından faturalara tıklayıp pdf ini almak istediğimiz 'faturayı indir' e tıklayıp sağ tıklayıp yazdıra tıklayıp 'pdf olarak kaydet seçeneğine' tıklayarak kaydedebilirsiniz.Pwire ile proje gönderimi yaparken, adres bilgilerini güncelleyiniz uyarısını alıyorsanız, linkteki videodaki adımları izleyerek gönderimi tamamlayabilirsiniz.

Eğitim videosu için tıklayınız.


Açık olan başka bir elektrik  projesinde '' Dinamik Hesap'' işaretini kaldırarak 'Open' komutu ile projenizi açabilirsiniz. 


Pwire ile yapı bağlantı hattı projesi oluşturmak için aşağıdaki videodaki adımları takip ederek ilerleyebilirsiniz.Antet ölçeğini 1/50 olarak düzenleyebilirsiniz.


Aşağıda paylaşılan dökümanda Pwire kurulumu aşama aşama anlatılmıştır. Oradan takip edebilirsiniz.


Pwire Kurulum Kılavuzu


İletişim Bilgileri


Prizma Yazılım Bil. Sis. Müh. İnş. San. Tic. A.Ş.


Telefon : 0 258 241 01 03

Telefon : 0 258 241 52 10

E-Mail   : destek@pwire.com.tr


ADRES

Servergazi Mh. Çilek Sk. No:42 Merkezefendi / Denizli
Sosyal Medya
Kurumsal

Kalite Standartlarımız

Iso 27001:2013


PWIRE YAZILIMINA AİT TÜM HAKLARI SAKLIDIR VE PRİZMA AŞ AİTTİR. İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.